Informace

Přírodní dětský areál se nachází 5 km severně od Žďáru nad Sázavou, na okraji obce Polnička. Areál je situován v přírodním prostřední Stříbrného rybníka, místních luk a lesů. Salón Expres je vyhledáván turisty a cykloturisty, kteří ho využívají jako možnost občerstvení, relaxace nebo přímo cíle výletu. Pro tyto návštěvníky je výborně dostupný na frekventované cykloturistické trase, která kopíruje červenou turistickou značku vedoucí z obce Polnička na hráz Velkého Dářka. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem nebo na motocyklu je připraveno bezplatné parkoviště.

Historie

Přírodní dětský areál zahájil provoz v roce 1993, kdy z vyřazeného železničního vagónu a celkové rekonstrukci vzniklo občerstvení. Zahájili jsme prodej piva, párků a topinek. Venku před vagonem byly tři stoly.

V roce 1999 jsme vybudovali železniční dráhu s dětským vláčkem a další atrakce. Tento areál v součastné době má rozlohu 15000 metrů čtverečních, kde děti jezdí na čtyřkolkách, buggíně nebo v elektrických autíčkách. Přírodní rybníček v areálu je využit k jízdě elektrickými lodičkami pro malé i velké.

Základní údaje a informace o areálu

Největší atrakcí je dětský vláček, který jede po 300 m dlouhé úzkokolejné železnici při minimálním počtu 10 osob. Vláček projíždí tunýlkem a míjí klece s ptáky, andulkami, morčátky a kamerunskými kozami, které mečí na pozdrav. Po třech kolech zajíždí do nadražíčka. Rodiče se mezitím mohou ve venkovní restauraci občerstvit a ochutnat chuťovečky k pivu, popř. poobědvat. Stravování pro skupiny lidí, lze telefonicky předem domluvit.

Tento areál je oficiálně otevřen 30.dubna pálením čarodejnic a následně v květnu a v červnu přivítáme mateřské školky a 1. stupeň základních škol na jízdu vláčkem. První neděli v září probíhá polničská pouť a tím i soutěž "Hod polničskou kolejnicí" při níž závodníci hází 8 kg kolejnicí a děti připravenou dřevěnou replikou. A protože Vám nabízíme sezónní občerstvení a na Vysočině se příroda připravuje k zimnímu spánku velice brzy, tak i my koncem září zavíráme a těšíme se na Vaši návštěvu v následujícím roce.

Objednávky vyřizujeme mailem (vagon@tiscali.cz) nebo na tel. +420 776 310 933.

Otevírací doba (dle počasí):

duben, září:
po-pá 14:00 - 21:00
so-ne 10:00 - 21:00
květen:
po-pá 14:00 - 22:00
so-ne 10:00 - 22:00
červen, červenec, srpen:
po-ne 10:00 - 22:00


Doplňující informace:

  • - Atrakce jsou k dispozici 10:00 - 19:00 v případě, že jsou v provozu.
  • - V měsících duben, květen, červen a září jsou atrakce k dispozici pouze o víkendu, v červenci a srpnu je každodenní provoz
  • - Dětský vláček je k dispozici s min. počtem osob - 10.
  • - Nabídka veškerých atrakcí je závislá na počasí.
  • - Občerstvení je k dispozici vždy ve výše uvedenou otevírací dobu, avšak v závislosti na počasí.
  • - Možnost jiného termínu je možná po telefonické domluvě s více jak 10ti osobami.
  • - Parkování a vstup zdarma !